מידות שטיחים

שם: רינת

שאלה:

שלום, ראיתי באתר מסוים ובו מידות שטיח את האפשרות של 2X3FOOT OVAL וגם: 3foot round ישנו מגוון רחב של מידות בשתי התצורות הנ"ל. האם ההבדל בין האפשרויות הוא בצורת השטיח? (בתמונה מופיע שטיח אובאלי בלבד ולא עגול). איך ניתן להבין מהו הגודל?

תשובה:

שלום רינת.

בדרך כלל כאשר מודדים מידות של חפצים עגולים מודדים קוטר (או לפעמים רדיוס). הרעיון הוא שמן הקוטר בעצם ניתן להסיק את כל שאר המידות הדרושות. קוטר הוא בעצם קו דמיוני העובר בדיוק במרכז עיגול מקצה לקצה – בעצם מודד את רוחב העיגול. רדיוס הוא חצי הקוטר, למשל אם הקוטר הוא 5 מטרים, הרדיוס הוא 2.5 מטרים שטח השטיח יהיה 3.14 (פאי) כפול הרדיוס בריבוע אם נשתמש בדוגמא: 2.5*2.5*3.14=49.065 מ"ר.

כאשר מדובר על חפצים אובלים או חפצים אליפטיים (בצורת אליפסה) נהוג לספק אורך ורוחב האליפסה, את שטח האליפסה ניתן לחשב בקלות על פי הנוסחה: חצי האורך כפול חצי הרוחב כפול 3.14 (פאי). למשל אליפסה ברוחב של 3 מטרים ורוחב של 1 מטר שטחה יהיה 3/2*1/2*3.14=32.36 מ"ר.

לשאלתך, 2X3 Foot Oval אני מניח שהכוונה היא לשטיח אובלי ברוחב של 2 רגל (Foot) ורוחב של 3 רגל. 3Foot round מן הסתם מתכוון לשטיח עגול בקוטר של 3 רגל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *